31.01.2011 Esmaspäev

Hüvitis kasutamata puhkuse eest

Töötaja töötas ettevõttes täpselt 4 kuud (01.09.10-31.12.10), siis lahkus. Talle peab välja maksma hüvitise kasutamata puhkuse eest. Kuidas arvutada päevade arvu, mille eest peab puhkusekompensatsiooni maksma?


VASTUS:
Määruse „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 4 lg 5 kohaselt võetakse kasutamata põhipuhkuse kindlaks tegemisel iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Seega, kui puhkuse kestuseks arvestada 28 päeva, siis 4 kuu eest tuleb töötajale arvestada 9 päeva puhkust (28/12 x 4).
Olesja Timofejeva
auditi konsultant,
Donoway Assurance
Member Crowe Horwath International

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!