30.12.2009 Kolmapäev

ainuomanik

Palun aidake selgust  saada või andke viide, kust võib selle kohta lugeda.

OÜ-l on üks omanik. Kuidas peaks olema korraldatud ühingu töö ainuomaniku puhul?

1.Kas ta võib olla juhatuse ainuke liige? (Juhatusse ei kavatseta valida täiendavalt teisi liikmeid). Juhatuse töö, otsuste vastuvõtmine jne.
2. Seesama omanik töötab töölepingu alusel omaenda firmas, juhtides firmat ja töötajaid. Veel hiljuti oli firmal kaks omanikku ja nemad olid ka juhatuse liikmed; üks omanik müüs oma osa teisele ja lahkus juhatusest.

VASTUS:

Osaühingute ja muude äriettevõtete kohta  võib leida informatsiooni äriseadustikust ja Riigi Teataja andmebaasist – https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13231531 .

Omanik võib olla juhatuse ainus liige, juhatuse liikmele esitatavatest nõuetest on üksikasjalikult juttu äriseadustiku paragrahvis 180.

Kui juhatuse liige täidab firma juhtimise kõrval muid töökohustusi, võib lisaks juhatuse liikme lepingule sõlmida temaga ka töölepingu, kus on tema kohustused märgitud. Võimalust omada nii juhatuse liikme lepingut kui ka  töölepingut ei ole seadusandlusega otseselt sätestatud, kuid praktikas kohtab seda küll.

Darja Roos
Donoway Assurance OÜ vandeaudiitor  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!