Statistikaamet

Statistikaamet on riigiasutus Rahandusministeeriumi haldusalas. Pakume statistilist infot Eesti keskkonna, rahvastiku, sotsiaalvaldkonna ja majanduse olukorra ning trendide kohta.

Statistika tegemiseks korraldame statistikatöid, mille käigus kogume andmeid riiklikest registritest, asutustelt, ettevõtetelt ja eraisikutelt. Riiklik statistika on kooskõlas rahvusvaheliste klassifikaatorite ja meetoditega ning vastab erapooletuse, usaldusväärsuse, asjakohasuse, tasuvuse, konfidentsiaalsuse ja läbipaistvuse põhimõttele. Statistika tegemisel lähtub Statistikaamet riikliku statistika seadusest.

www.stat.ee

 

Statistikaamet on loodud 1921. aastal, asutuse tollane nimi oli Riigi Statistika Keskbüroo. Asutuses on üle 400 töötaja. Teeme tihedat koostööd paljude teiste asutustega, nagu Euroopa Liidu statistikaamet (Eurostat), ÜRO majanduskomisjon, OECD, Eesti Pank, Tartu Ülikool, ministeeriumid, maavalitsused ja kohalikud omavalitsused. Statistikaameti tähtsad koostööpartnerid on ka andmeesitajad. Asutus on osa Euroopa statistikasüsteemist ja aitab arendada rahvusvahelist statistikat.

KONTAKT:

Statistikaamet
Aadress: Endla 15, 15174 Tallinn
Infotelefon: 625 9300 (E-R 8.00-17.00)
Faks: 625 9370
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Teabekeskus
Aadress: Endla 15, Tallinn, I korrus
Telefon: 625 9249
Avatud: E-R 8.00-16.00
Statistika andmebaas
http://pub.stat.ee/px-web.2001/dialog/statfile2.asp

Sotsiaalmeedia
Statistikablogi http://statistikaamet.wordpress.com/
Statistikaamet Facebookis http://et-ee.facebook.com/Statistikaamet
REL2011 Twitteris http://twitter.com/REL2011
Statistikaamet Slideshare’is http://www.slideshare.net/Statistikaamet 

rup.ee koostööpartner

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes