23.12.2020 Kolmapäev

Vestluse loata lindistamine

Üsna tihti on minu töös tekkinud küsimusi, kas tohib telefoniga vestlust salvestada ja kas vestluskaaslast tuleks sellest teavitada. Levima on hakanud väärarusaam, et vestluse teavitamata salvestamine ei ole lubatud ja et selline tegevus on kriminaalkorras karistatav. Niisiis, kas ilma loata tohib salvestada ja kas sellist salvestist saab kohtumenetluses tõendina kasutada?

Martin Kirsipuu, advokaat, Priit Palmiste Advokaadibüroo
Martin Kirsipuu, advokaat, Priit Palmiste Advokaadibüroo Foto: erakogu

Kert Kingo kaasus

Kohane on siinkohal analüüsida niinimetatud Kert Kingo kaasust. Nimelt heideti Kert Kingole ette, et ta salaja salvestas eravestlust oma tööandjaga ning esitas salvestise sisekontrolli osakonnale ja peadirektorile. Tema tööandja, kelleks oli maksu- ja tolliamet, vabastas sellel põhjusel ta teenistusest. Kingo põhjendas vestluse salaja salvestamist sellega, et soovis tõendada töökiusamist. Riigikohtu halduskolleegium tegi 6. juunil 2019 selles asjas fundamentaalse lahendi (RL 3-17-842), kus selgitas salaja salvestamise õiguslikku tagamaad ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!