10.05.2021 Esmaspäev

Usaldusfond kui uus võimalus investoritele

Investeerimisfondide seaduse vastuvõtmisega tuli 2017. aastast Eesti õigusruumi ja investeerimismaastikule uus äriühingu vorm. Investeerimishuvilised saavad sellest ajast vabade vahendite investeerimiseks või kapitali kaasamiseks kasutada usaldusfondi.

Indrek Naur, vandeadvokaat, advokaadibüroo Naur&Pärn
Indrek Naur, vandeadvokaat, advokaadibüroo Naur&Pärn Foto: erakogu

Usaldusühingu vormis asutatud fondi tegevuseesmärk on investorina potentsiaalsete investeeringute otsimine, nende analüüs, investeeringute läbirääkimine, tegemine, haldamine ja investeeringutest väljumine.

Usaldusühing kui äriühingu vorm

Tegemist on investeerimisfondi liigiga, mis on asutatud usaldusühinguna. Usaldusühing kui äriühingu vorm on tuntud alates äriseadustiku vastuvõtmisest 1993. aastal, kuid ei ole oma populaarsust võrreldes osaühinguga saavutanud.

Äriseadustiku kohaselt on usaldusühing äriühing, milles ühise ärinime all tegutseb kaks või enam isikut, kellest üks on täisosanik ja teine usaldusosanik. Täisosaniku vastutus on täielik ja usaldusosaniku vastutus piiratud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Meedia

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!