04.06.2021 Reede

Töötamine öisel ajal

Erinevalt kontoritöötajatest, kes töötavad kella üheksast viieni, on väga palju ettevõtteid, kus inimestel tuleb tööd teha õhtul või öösel. Mõnikord peab ka kontoritöötaja ennast „ööloomaks“ ja tahabki töötada pigem öösiti.

Katrin Paulus, advokaat, advokaadibüroo EMERALDLEGAL
Katrin Paulus, advokaat, advokaadibüroo EMERALDLEGAL Foto: erakogu

Viimasel ajal on küsimus aktuaalne ka COVID-19 levikust tingitud kaugtöö võimaldamisel kodukontorist, kui näiteks noorema kooliea last tuleb päevasel ajal toetada distantsõppel ning inimesel ei jäägi muud üle, kui osa tööst teha hilisõhtul või öösel. Töölepingulises suhtes on öösel töötamine seaduses üsna täpselt reguleeritud. Sama ei kehti siiski muude võlaõiguslike lepingute, näiteks töövõtulepingu alusel töötamisel. Artiklis kirjutatu nendele lepingutele ei kohaldu.

Palk ja vaba aeg

Öötööks loetakse töötamist ajavahemikul kella 22.00 kuni 6.00. Töö, mida tehakse väljaspool seda aega, on tavaline päevatöö, sõltumata sellest, kas seda tehakse varahommikul või õhtul....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Meedia

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!