30.11.2021 Teisipäev

Patsiendiseirel on mitu tahku

Tervishoiuteenuse osutamise kavandamiseks ja teenuste kvaliteedi tagamiseks on tervishoiuteenuse osutajatel õigus töödelda isikuandmeid, sealhulgas eriliiki isikuandmeid, millest ilmneb rassiline või etniline päritolu, geneetilisi andmeid, biomeetrilisi andmeid, terviseandmeid või andmeid isiku seksuaalelu ja seksuaalse sättumuse kohta.

Margot Arnus, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless
Margot Arnus, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Lihtsustatult öeldes võivad tervishoiuteenuse osutajad töödelda isiku mistahes andmeid tema nõusolekuta enne, kui isik on üldse tervishoiuteenuste saamiseks soovi avaldanud. Tegemist on niinimetatud patsiendiseirega, mille eesmärk on edendada ennetavat meditsiini ja personaalmeditsiini.

Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete kaitse üldmääruse kohaselt (Euroopa Parlamendi ja Nõukogu 27. aprilli 2016 määrus (EL) 2016/679 füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ja selliste andmete vaba liikumise ning direktiivi 95/46/EÜ kehtetuks tunnistamise kohta) peab igaks isikuandmete töötlemiseks olema...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!