27.05.2021 Neljapäev

Põhivara kajastamise valikuvõimalused

Finantsaruannetes kajastatavat informatsiooni mõjutab oluliselt, millise finantsaruandluse standardiga vastavuses on aruanded koostatud, aga ka valik sama standardiga lubatud eri kajastamisvõimaluste vahel. Valikuvõimalused muudavad aruannete võrreldavuse keerulisemaks ning võivad viia informatsiooni valesti tõlgendamiseni, kui eri valikuid ei teadvustata.

Aet Toots, majandusteooria ja rahanduse õppetooli lektor, Estonian Business School
Aet Toots, majandusteooria ja rahanduse õppetooli lektor, Estonian Business School Foto: erakogu

Artiklis vaatleme, kuidas nii eri standardite kui ka sama standardi poolt lubatud erinevused põhivara kajastamisel võivad märkimisväärselt mõjutada põhivara kajastatavat väärtust. Toodud näited illustreerivad võrdlevalt põhivara kajastamisvõimalusi, mis on vastavuses täismahus rahvusvaheliste finantsaruandluse standarditega (IFRS), rahvusvahelise finantsaruandluse standardiga väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (SME IFRS) ja Eesti finantsaruandluse standardiga (EFS).

Otseste kulutuste kapitaliseerimine

Kuigi kõigi nimetatud standardite järgi kajastatakse materiaalne põhivara...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Meedia

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!