09.12.2020 Kolmapäev

Mida teha, kui mure murrab meele

Elu tunnus on muutumine. Mõnikord on muutused ootamatud ja sageli ka ebameeldivad, nagu näiteks koroonaviiruse äkiline laialdane levik.

Ülo Vihma, juhtimiskonsultant
Ülo Vihma, juhtimiskonsultant Foto: erakogu

Kohanemisvõime on erinev

Inimesed on üldiselt päris hästi kohastunud muutustega toime tulema, eriti kollektiivselt. Sestap on inimkond paljunenud üle planeedi. Kohanemisele aitab kaasa võime olukordi analüüsida, võimalikke stsenaariume ette kujutada ja tegevusi planeerida.

Keerulistel puhkudel võtab see kõik muidugi rohkem aega ja see võib omakorda mõne inimese veelgi rohkem muretsema panna. Siiski on suudetud ühiselt oma elukorraldust olulisel määral parandada, haigusi ravida, kriise ületada. Üksikisikute puhul võib kohanemisvõime olla aga väga erinev. Mõni inimene ei suudagi pidevast ettemõtlemisest ja muretsemisest vabaneda. Mis tähendab seda, et tal kahaneb ka rõõm seni tehtust ja saavutatust pea olematuks ning elamise mõnu asendub elamise hirmuga.

Tuntud rahvalaulus on sõnad – mis maksab...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes