01.06.2021 Teisipäev

Mälu saab edukalt parandada

Mis on õigupoolest mälu- või ajutreening? Mnemoonika ajalugu ulatub juba antiikaega, täpsemalt Antiik-Kreekasse ja kujutab endast tuhandete aastate vanust mälutehnikate ja -võtete süsteemi.

Anu Vahter, mälutreener
Anu Vahter, mälutreener Foto: erakogu

Mälutreeningu tundides tutvustatakse ja õpitakse mitmesuguseid meeldejätmise tehnikaid: näiteks kohameetodit, mis põhineb asukohal, ettekujutusel ja seoste loomisel, kategoriseerimist, esitähtede, lugude meetodit, nägude ja numbrite meeldejätmise nippe, kalendrimeetodit, visualiseerimist ja muud. Tehakse harjutusi, kus on teemad, millele me iga päev ei mõtle, ja niimoodi see seoste loomine neuronite vahel aktiveerubki.

Mälutreeningu ülesanded ei pea olema väga keerulised. Oluline on, et keskenduksime ja mõtleksime väljaspool tavaelu ning vähem tähtis ei ole ka see, et tunneksime rõõmu sellest, et saame ülesandega hakkama.

Kasutatakse väga palju keskendumis- ehk kontsentratsiooniharjutusi, mis aitavad kaasa keskendumisvõime arendamisele. Ülesandeid...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Meedia

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!