28.05.2020 Neljapäev

Maksumuudatustest Lätis 2020

Selles artiklis antakse üldine ülevaade olulisematest maksustamist puudutavatest muudatustest Läti seadustes, mis jõustusid või on plaanitud jõustuma 2020. aastal. 

Jaak Siim, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo partner Foto: erakogu

Käibemaks

Euroopa Liidu Nõukogu 4. detsembri 2018 direktiiviga 2018/1910 sätestati nõudmiseni varu ja aheltehingute käibemaksukäsitlus ning nähti ette täiendav tingimus, mille täitmata jätmisel ei saa kauba toimetamist teise Euroopa Liidu (EL) liikmesriiki deklareerida 0% määraga maksustatava ühendusesisese käibena. Direktiivi muudatustest tingituna muutis selles sisalduva regulatsiooni siseriiklikusse õigusesse ülevõtmiseks analoogselt Eestiga käibemaksuseadust ka Läti. Muudatused jõustusid 1. jaanuarist 2020.

Nõudmiseni varu

Seadusemuudatuse kohaselt ei teki käesoleva aasta algusest kauba toimetamisel teise EL-i liikmesriigi lattu kauba ühendusesisest käivet, vaid see tekib alles teise liikmesriiki toimetatud kauba võõrandamisel.

Ühendusesisest käivet ei teki...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!