03.04.2020 Reede

Kuidas öelda ei ja vastanduda väärikalt

Alandlikkus ja agressiivsus tekitavad negatiivsed tundeid  mõlemale poolele suhtlejatest.

Taimi Elenurm, töö- ja tervisepsühholoog
Taimi Elenurm, töö- ja tervisepsühholoog Foto: Erakogu

Olukord, kus inimene tunneb, et teda on ära kasutatud või ebaõiglaselt koheldud, tekitab ängistust. Kui õpitakse sellistel puhkudel ennast kehtestama, siis ängistus väheneb.

Krooniline äng ja kogunev viha toovad kaasa lihaspinged. Alatasa õlgade vahele tõmmatud pea või agressiivselt ettepoole surutud õlavööde viivad  paratamatult kaela- ja seljavaludeni. Kasu pole isegi väljaelamisest spordi ja hoogsa liikumisega, sest pärast trenni toovad mustad mõtted endise kehahoiaku ja sellega kaasnevad pinged tagasi. Ajapikku kujuneb välja kas valdavalt agressiivne või alandlik käitumine. Nii agressiivsus kui alandlikkus halvendavad enamasti suhteid. Alistudes kaotab inimene tükikese oma enesehinnangut, agressiivselt reageerides kaotab ta tükikese eneseväärikust. Alandlikkus ja agressiivsus tekitavad negatiivsed tundeid  mõlemale poolele...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes