14.02.2020 Reede

Kui töötaja on varas

Kontrolli puudumist tunnetanud ja tööandja usaldust kuritarvitama hakanud töötaja reedavad peaaegu alati kindlad ohumärgid.
Olesia Abramova, EY Eesti partner
Olesia Abramova, EY Eesti partner Foto: Erakogu

Uudis, et mõnes ettevõttes või organisatsioonis varastas töötaja kopsaka rahasumma ja ostis selle eest auto, maja või korraldas endale reisi, tõmbab alati avalikkuse tähelepanu.

Võhma linnavalitsuse pearaamatupidajale mõisteti mõni aeg tagasi ühe aasta ja kuue kuu pikkune tingimisi vangistus linnale kuuluva 30 000 euro omastamise eest. Selles loos on märkimist väärt fakt, et vargus kestis alates 2009. aastast kuni 2016. aastani, mil see lõpuks avastati. Seitse aastat ei kahtlustanud mitte keegi mitte midagi – kõik põhines pikaajalistel suhetel ja pimesi usaldamisel.

Kuidas saakski see teisiti olla, küsite? Kuidas saaks mitte usaldada oma töötajaid, kellega, nagu öeldakse, võiks minna läbi tule ja vee? Just sellisteks juhtudeks ongi vaja sisekontrollisüsteemi, mis kaitseks ebaausate töötajate eest ja aitaks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes