04.01.2021 Esmaspäev

Kui liisitud sai surnud hobune

Vajadus tagada Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides küllaldane ja võrdväärne tarbijakaitse oli üks põhjusi, miks tarbijakrediidi direktiivi reeglistik sobitati juba ligikaudu kümme aastat tagasi ka Eesti võlaõigusseadusesse. Nimetatud normidega ühtlustati EL-i sees küllaltki detailselt nõuded tarbijakrediidilepingute reklaamile, lepingueelsele ja lepingulisele teabele, krediidi kulukuse määra arvutamisele jne.

Margit Lahevee, partner ja vandeadvokaat, bnt Advokaadibüroo
Margit Lahevee, partner ja vandeadvokaat, bnt Advokaadibüroo Foto: erakogu

See regulatsioon on tuttav krediidilepingute, sealhulgas liisingulepingute sõlmimise protseduuri läbimisest, kuna näiteks krediidiasutuse poolt tarbijast krediidivõtjale lepingu eel avaldatava teabe hulk ja üldise lepingueelse nõustamise osakaal muutus märksa suuremaks. Tarbijaks loeme siinkohal füüsilist isikut, kes teeb tehingu, mis ei seondu iseseisva majandus- või kutsetegevuse läbiviimisega.

Sama laialdaselt pole keskmise tarbija teadvusesse jõudnud asjaolu, et võlaõigusseaduses laiendati ka tarbija õiguseid kasutada...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!