17.03.2021 Kolmapäev

Küberkindlustus pole vaktsiin, vaid ravim

„Vote for Trump or else!“ – just sellise pealkirjaga e-kirja leidsid eelmise aasta oktoobris oma postkastist USA demokraatliku erakonna liikmed. Saatja väitis teadvat, kelle poolt valija hääletas, ja nõudis, et too peab minema uuesti hääletama. Uurimisel selgus, et nende kirjade taga oli Iraani päritolu isik, kes oli nende saatmiseks kasutanud Koolibri serverit Eestis.

Kätlin Krisak, vandeadvokaat, Kati Rohtla, jurist, advokaadibüroo SORAINEN
Kätlin Krisak, vandeadvokaat, Kati Rohtla, jurist, advokaadibüroo SORAINEN Foto: erakogu

Kaitstud pole keegi

Novembris 2020 tuvastas riigi infosüsteemide amet (RIA) ulatuslikud ründed kolme ministeeriumi servereis, mille tagajärjel lekkis sadade gigabaitide ulatuses andmeid. Koroonaviiruse levikust tingitud majanduse veebi ja töömudeli kodukontoritesse kolimine on teinud kiiret raha ihaldavate küberkurjategijate elu erakordselt magusaks. RIA registreeris eelmise aasta jaanuarist novembrini lausa 2573 küberründe intsidenti. Riskirühmaks on siinjuures kõik ettevõtted, olenemata suurusest, kes mingilgi viisil andmeid koguvad. Kuigi väikesed ettevõtted, kes...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!