27.06.2019 Neljapäev

Kaubiku kasutamise maksuprobleemid

Eeldusel, et ettevõtjal maksuvaba käivet ei ole, võib ta kaubiku soetamise korral sisendkäibemaksu tervikuna maha arvata.
Tõnis Jakob, vandeaudiitor
Tõnis Jakob, vandeaudiitor Foto: erakogu

Tulumaksuseadus (edaspidi – TuMS) ja käibemaksuseadus (edaspidi – KMS) reguleerivad väga detailselt sõiduautode kasutamisega seotud tulumaksu ja käibemaksukäsitlust.

Erisoodustuse hinna määramise alused

Liiklusseaduse tähenduses kuni 3500-kilogrammise täismassiga veoauto (N1kategooria) ehk edaspidi kaubiku kasutamise maksustamise kohta on eraldi sätted, kuid need erinevad oluliselt sõiduauto kohta käivatest reeglitest.

Sõiduauto kohta sätestab TuMS-i § 48 lg 8, et tööandja omandis või valduses oleva sõiduauto töö-, ameti- või teenistusülesannete või tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks kasutamise korral on erisoodustuse hind 1,96 eurot sõiduauto liiklusregistris märgitud mootori võimsuse ühiku (kW) kohta kuus, üle viie aasta vanuse sõiduauto puhul on erisoodustuse hind sõiduauto mootori võimsuse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!