04.06.2020 Neljapäev

Kala hakkab mädanema peast

Finantsinspektsioonile esitatakse aastas umbes 300 sobivusmenetluse taotlust, millest umbes kümnendik puudutab isikuid, kes ei sobi finantssektorisse.

Siim Tammer, Finantsinspektsiooni juhatuse liige
Siim Tammer, Finantsinspektsiooni juhatuse liige Foto: erakogu

Otseselt või kaudselt on ühiskond korraldatud viisil, et kui soovid erialaselt tegeleda mingi valdkonnaga, siis peavad sul selleks eelnevalt olema vajalikud teadmised, elementaarsed oskused ja kogemused. See tagab kõigi jaoks parima kontrollitud tulemuse.

Piirangud on ühiskonna huvides

Sellest lähtuvalt on riik erinevates tegevusvaldkondades pidanud vajalikuks sekkuda mõneti intensiivsemalt isikute vabadustesse, seades miinimumnõuded elukutsetele ja tegevustele, mis on kas kuidagi olulised, ohtlikud või omavad paljudele meist teatavat mõju.

Kõige lihtsam näide on liiklus. Selleks, et autoga poodi sõita, on vaja juhiluba, samuti peab autol olema liikluskindlustus ja tehtud tehnoülevaatus, algajad juhid peavad nähtavalt kandma ka vahtralehe kujutist. Kõik ikka selleks, et teistel, sh ka juhil endal,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!