15.04.2021 Neljapäev

Investeeringud tütar- ja sidusettevõtetesse

Eesti finantsaruandluse standardite raames on tütar- ja sidusettevõtetesse tehtud investeeringute kajastamine sätestatud RTJ-s 11 „Äriühendused ning tütar- ja sidusettevõtete kajastamine“.

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Mõisted

RTJ 11 punktis 5 on tütar-, sidus- ja emaettevõte defineeritud järgmiselt.

Tütarettevõte on ettevõte, mille üle teisel ettevõttel on valitsev mõju. Valitsev mõju on võime otsustada teise ettevõtte finants- ja äripoliitika üle. Üldjuhul tähendab valitsev mõju üle 50-protsendilist osalust, kuid erandjuhtudel võib valitseva mõju saavutada ka väiksema osalusega – näiteks juhul kui omanikul, kellel on vähem kui 50 protsenti hääli, on valitsev mõju põhikirja või omanike vaheliste kokkulepetega.

Sidusettevõte on ettevõte, mille üle on teisel ettevõttel oluline mõju ja mis ei ole investori tütarettevõte. Oluline mõju on võime osaleda investeerimisobjekti finants- ja äritegevust puudutavate otsuste langetamisel, omamata...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!