01.11.2021 Esmaspäev

Foto kasutamine võib tuua rahanõude

Nii mõnigi Eesti ettevõte on leidnud oma tava- või e-postkastist PhotoClaimi, Copytracki või KODAKOne nõude, milles nõutakse (välismaise) professionaalse fotograafi autoriõigusega kaitstava foto internetis õigusvastase kasutamise eest kahju hüvitamiseks kopsaka rahasumma maksmist.

Elise Vasamäe, vandeadvokaat, Palladium Advokaadibüroo
Elise Vasamäe, vandeadvokaat, Palladium Advokaadibüroo Foto: erakogu

Novaatorlikud portaalid PhotoClaim, Copytrack ja KODAKOne on globaalselt tegutsevad infoühiskonna teenusepakkujad, kes jälgivad tehnoloogiliste võimaluste abil fotode kasutamist internetis ning fotograafile kuuluvate autoriõiguste rikkumise tuvastamisel esitavad viimase nimel õigusrikkujale rahalise nõude.

Sageli ei ole ettevõtted ise üldse teadlikud sellest, kas ja kuidas nad mõnda fotot internetis kasutades kellegi autoriõigusi rikuvad. Näiteks on ettevõte tellinud teenusena veebilehe kujundamise, millele üles laaditud foto(de) kasutamiseks tegelikult luba puudub.

Asjaolud selgeks

Saabunud nõue tasub igal juhul rahulikult läbi lugeda, olulised asjaolud välja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Seotud artiklid

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!