11.11.2020 Kolmapäev

Finantsinnovatsioon kui uljas Robin Hood

Kümme aastat tagasi oli mul taskus tulipunane kokkuklapitav värvilise ekraani ja polüfooniliste helinatega Samsungi telefon. Telefonil oli ka WAP-brauser internetis surfamiseks, kuid andmemahupõhine interneti kasutamine polnud toona värske tudengi jaoks taskukohane ja kasutajakogemus oli samal ajal üsna ebameeldiv. Lisaks sai wifi-võrgus sülearvutiga asjad aetud. Maailm on selle kümne aastaga palju muutunud.

Mari-Liis Kukk, finantsinspektsiooni innovatsiooni osakonna juht
Mari-Liis Kukk, finantsinspektsiooni innovatsiooni osakonna juht Foto: erakogu

FinTechi saabumine

Niisamuti on muutunud finantssektor, mis lakkamatult kihab arutelust finantsinnovatsiooni üle. Eriti kõmulisena on kasutusele võetud termin FinTech, mis on sulam sõnadest finants ja tehnoloogia ning mis peremehetseb justkui ühtse vihmavarjuna kõige üle, mis kätkeb endas tehnoloogia kasutamist finantssektoris.

Kuigi põhimõte on õige, ei ole selline vihmavarjukäsitlus siiski korrektne. Finantssektor pole kunagi lihtsalt paigal seisnud ja ka tehnoloogia kasutamine ei ole sektori jaoks midagi uut.

Näiteks 19. sajandi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Meedia

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!