28.09.2021 Teisipäev

Finantsaruandluse üleilmne ühtsus

Finantsaruandluse areng vaid konkreetse riigi või majandusruumi vajadustest lähtudes ei ole juba ammu optimaalne lahendus ei ettevõtetele ega nende finantsaruannetest huvitatutele, sest järjest tähtsamad on riikidevahelised kontaktid.

Aet Toots, majandusteooria ja rahanduse õppetooli lektor, Estonian Business School
Aet Toots, majandusteooria ja rahanduse õppetooli lektor, Estonian Business School Foto: erakogu

Sellest annavad tunnistust välismaiste tarnijate ja klientide arvu suurenemine, välismaiste investeeringute kasv, ema-, tütar- ja sidusettevõtted eri riikides, ettevõtte noteerimine välisriigi börsil, koostööprojektid eri riikides asuvate institutsioonide vahel, töötajate mobiilsuse kasv ja nii edasi.

Ettevõte saab teha aruanded kättesaadavaks välismaisele infotarbijale, kas avaldades samad aruanded kõigile infotarbijatele nii kodu- kui ka välismaal, tõlkides aruanded vastava infotarbija jaoks selle infotarbija riigikeelde või muusse arusaadavasse keelde ja ka konverteerides infotarbija majanduskeskkonna ametlikku valuutasse.

Keeruline ja väga ajamahukas on koostada aruandeid topelt, näiteks koduriigi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!