18.04.2019 Neljapäev

Euroopa ühinguõigus astub tulevikku

Euroopa Komisjon avaldas 2018. aasta aprillis uue üle-euroopalise ühinguõiguse muutmise paketi, millega moderniseeritakse ühinguõiguse regulatsiooni Euroopa Liidus (edaspidi ka EL).

Silja Hundt, jurist
Silja Hundt, jurist Foto: Advokaadibüroo Hedman Partners & Co

Ettepanekutega soovitakse eelkõige suurendada ühinguõiguslikes toimingutes infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist ning lihtsustada ühingute piiriülest vaba liikumist. Olukorras, kus tehnoloogia mängib ühingute igapäevases asjaajamises aina olulisemat rolli ning ettevõtjad on seetõttu üha mobiilsemad, on nimetatud muudatused hädavajalikud. Piiriülene tegutsemine on loonud ettevõtjatele küll palju uusi võimalusi, kuid samuti teatavat ebakindlust just ühtse EL-i ülese õigusliku regulatsiooni puudumise tõttu.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt on plaanis muuta ühinguõigust reguleerivat Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi (EL) 2017/1132, 14. juuni 2017 ning vastu võtta kaks uut õigusakti:

  • digitaalsete lahenduste direktiiv ning
  • ühingute piiriülese...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!