18.10.2021 Esmaspäev

Arenguvestlust peavad mõttekaaslased

Kas juhil on mõtet oma meeskonnaga rääkida järgmise aasta eesmärkidest, arutada läbi arendamist vajavad oskused ja koostöösuhted? Kuidas muidu üksteise ootustest teada saada, kui sellest ei räägi?

Sirje Tammiste, tegevjuht ja koolitaja, Tammiste Personalibüroo
Sirje Tammiste, tegevjuht ja koolitaja, Tammiste Personalibüroo Foto: erakogu

Pigem on ehk küsimus selles, kas seda nimetada arenguvestluseks, koostöövestluseks või veel kuidagi teisiti ning kuidas teha seda nii, et sellest mõlemale osapoolele, kogu meeskonnale ja ettevõttele ka kasu oleks.

Soovin siinkohal muuta vaatenurka – juht ei räägi mitte alluvatega, vaid kolleegidega. Kuigi struktuuris on alluvussuhe paigas, ei soovi me inimestena mitte kellelegi alluda. Igaüks on oluline, igaüks meist on oma elu ekspert ja mitte keegi ei saa talle öelda, mida ta tegema peab. Me saame kokku leppida, kuidas me tööd teeme, milline on suhtumine, milline peab olema töö kvaliteet. Seevastu käsu ja hirmuga kuhugi ei jõua.

Küll aga vajame me kõik aeg-ajalt võimalust oma elus sihte seada, vaadata veidi kaugemale tulevikku, läbi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!