27.12.2019 Reede

2019. aasta raamatupidamise aruande koostamise nüansid

Mikroettevõtja lühendatud raamatupidamise aastaaruandes on õiglase väärtuse arvestuspõhimõte keelatud ning selle asemel tuleb kasutada soetusmaksumust.
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Detsember on käes ning aasta lõpp pole enam kaugel. Ettevõtetele, kelle majandusaasta lõpeb 31. detsembril (ja neid on Eestis valdav enamus) tähendab see, et on viimane aeg alustada ettevalmistusi majandusaasta aruande koostamiseks. Antud artikkel on suunatud raamatupidamiskohustuslastele, kes koostavad oma aastaaruandeid Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt. Tuletame meelde, et Eesti finantsaruandluse standard (EFS) on rahvusvaheliselt tunnustatud arvestuse ja aruandluse põhimõtetele tuginev avalikkusele suunatud finantsaruandluse nõuete kogum, mille põhinõuded kehtestatakse raamatupidamise seadusega ning mida täpsustab rahandusministri määrus (Raamatupidamise Toimkonna juhend võiRTJ).

MUUDATUSTEST

Majandusaasta aruande üks põhiosa on raamatupidamise aastaaruanne. Kindlasti on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!