Seda eesmärgiga aidata tarbijatel teha teadlikumaid valikuid, tagada toodete päritolu suurem läbipaistvus ja vähendada toidupettusi.
Peamised muudatused on järgmised.
Mesi
Meesegude puhul muudavad uued õigusnormid päritoluriikide märgistamise selgemaks, et suurendada läbipaistvust ja võidelda meepettuste vastu. Etiketil märgitakse päritoluriigid kaalu järgi kahanevas järjekorras, sealhulgas igast riigist pärineva mee protsendimäär.
Liikmesriigid võivad otsustada, et nende territooriumil turule viidava mee puhul kehtib protsendimäära märkimise kohustus ainult nelja suurima osakaaluga riigi suhtes, tingimusel et nende osa moodustab segust üle 50%.
Puuvilja – ja marjamahlad
Kehtestatakse kolm puuvilja- ja marjamahla kategooriat. Need on: „vähendatud suhkrusisaldusega puuvilja- ja marjamahl“, „vähendatud suhkrusisaldusega puuvilja- ja marjamahl kontsentreeritud mahlast“ ja „vähendatud suhkrusisaldusega kontsentreeritud puuvilja- ja marjamahl“, et rahuldada kasvavat nõudlust vähendatud suhkrusisaldusega toodete järele.
Tänu uutele standarditele saab nüüd märgistusel kasutada märget „puuvilja- ja marjamahlad sisaldavad ainult looduslikult esinevaid suhkruid“. Eesmärk on parandada tarbijate teavitamist, kuna tarbijad ei ole sageli teadlikud puuvilja- ja marjamahlade (mis määratluse kohaselt ei tohi sisaldada lisatud suhkrut) ning puuvilja- ja marjanektarite erinevusest.
Džemmid
Puuviljade ja marjade miinimumsisaldust džemmides suurendatakse 350 grammilt 450 grammile ning ekstra džemmides 450 grammilt 500 grammile kilogrammi kohta. See aitab vähendada džemmi suhkrusisaldust, võimaldades tervislikumat toitumist ja toetades puuviljaturgu.
Piim
Veetustatud piima puhul on lubatud kasutada töötlemisviise laktoosivabade veetustatud piimatoodete tootmiseks.
Õigusakt avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas ning see jõustub kahekümnendal päeval pärast avaldamist. Uusi õigusnorme hakatakse kohaldama kogu Euroopa Liidus kahe aasta pärast.