Seminar 920x140 ee gif

 

Neljapäev, 17 Mai 2018 11:47

Eestis on Smart-ID kasutajaid ligi 210 000

Balti riikides on elektroonilise identifitseerimise lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud üle 850 000 inimese, kellest ligi 210 000 on Eestist.

"Enam kui kolmveerand miljonit Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid suurt puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist, mis oleks mobiilne ja lõppkasutajale tasuta. Selle aasta aprillis jõudsime ka uude etappi – nimelt on nüüd võimalik kolmes Balti riigis Smart-ID registreerida endale ka SEB Panga või Swedbanki pangakontoris kohapeal. See oluline samm suurendab lähitulevikus uute kasutajate hulka kindlasti veelgi," ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin pressiteate vahendusel.

"Swedbanki klientide seas on Smart-ID  kasutajaid tänaseks juba enam kui 155 000 ja igal nädalal lisandub 2000-3000 inimest. Eriti teeb rõõmu see, et alates aasta algusest on umbkaudu 15 000 seni ainult paroolikaarte kasutanud klienti Smart-ID kasuks otsustanud," märkis Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Lisaks kasutajate arvule on suurenenud ka nende e-teenuste hulk, kus saab Smart-ID-d kasutada; selliseid e-teenuseid on Eestis ligi 50 ning see arv suureneb pidevalt. Näiteks lähikuudel saavad Smart-ID-d kasutama hakata ka Coop Panga kliendid.

"Soovime, et Coop Panga teenused oleks lihtsad ning Smart-ID lahenduse võimaldamine muudab kindlasti meie elektrooniliste kanalite kasutamise palju kergemaks ja mugavamaks. Tegemist on kahtlemata ühe väga oodatud uuendusega Coop Panga klientide jaoks," märkis Coop Panga e-kanalite juht Helena Kokk.

Smart-ID abil saab kasutada mitmeid finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta.

Esimesed e-teenused võtsid Smart-ID kasutusele 2017. aasta veebruaris. Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, mis on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes