Nõuetele ei vastanud tõsteseadmed, puudusid töövahendite ohutust tagavad seadised või ei kontrollitud nende korrasolu. Mitmel puhul oli koostamata ohutusjuhend, paigaldamata olid ohutusmärgid või ei vastanud nõuetele liikumisteed, teatas tööinspektsioon.
Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul sooviti sihtkontrolliga pöörata tähelepanu tõstevahendite ohutusele ja ennetada nendega seotud tööõnnetusi.
„Metallitööstus on kõrge ohuhinnanguga valdkond, sest tööd tuleb teha masinate ja seadmetega. Kui need pole korras või töötaja satub nende ohualasse, võivad tervisekahjustused olla rasked. Ohutuks ja töötajate tervist säästvaks töötamiseks tuleb masinate ja seadmete korrasolekut pidevalt kontrollida ning töötajaid põhjalikult juhendada ja välja õpetada,“ rõhutas ta.
Oja lisas, et viimastel aastatel on juhtunud mitu väga kurvalt lõppenud õnnetust just tõsteseadmete rikkisoleku või vale kasutuse tõttu. „Seetõttu pöörasime sihtkontrollis erilist tähelepanu just sellele tööprotsessi osale,“ lausus ta.
Eelmisel aastal registreeriti 4774 tööõnnetust, millest 533 juhtus metallitööstuses. Tööõnnetuse tagajärjel hukkus kaks inimest. Metallitööstus on valdkond, kus on töötajatel kõige suurem oht saada tööga seotud tervisekahjustus.