Seminar 920x140 ee gif

 

Teisipäev, 10 Juuli 2018 13:08

Teisipäeval saab veel küsida toetust kevadiste metsauuendustööde eest

Teisipäev on viimane päev, mil saab taotleda toetust kevadiste metsauuendustööde eest; taotlusvooru eelarve on 750 000 eurot.

Toetatakse metsataimede soetamist ja istutamist, metsamaapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist, kui metsas on tehtud raie või mets on hukkunud. Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist, teatas Erametsakeskus.

Toetust saab küsida oma metsaühistu kaudu või e-PRIA portaalis. Metsaühistu kaudu toetust küsides on toetuse määrad kaks korda suuremad. Taotluse esitamise tähtpäev on 10. juuli 2018.

Metsauuenduse hooldamiseks saab toetust kultuuri rajamise aastal ja sellele järgneval kolmel aastal. Looduslikult uuenenud metsataimede hooldamiseks saab toetust raie aastal ja sellele järgneval kolmel aastal. Hooldamise käigus on lubatud eemaldada uuenduse kasvu segavad rohttaimed, puud ja põõsad.

Erametsakeskus teeb toetuse otsuse 120 päeva jooksul pärast taotluste esitamise tähtpäeva. Toetus makstakse välja 30 päeva jooksul pärast otsuse tegemist. Kui eelarvest ei piisa kõikide nõuetele vastavate taotluste rahuldamiseks, arvutatakse toetuse rahastamise määr iga metsaomaniku kohta.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes