25.03.2024 Esmaspäev

Veekeskus ja selle töötaja said süüdistuse surma põhjustamises

Prokuratuur esitas osaühingule Tervise Paradiis ja ühele selle töötajale süüdistuse ettevaatamatusest surma põhjustamises, kuna aasta tagasi uppus Pärnus osaühingule kuuluvas veekeskuses 27-aastane mees, kirjutab Pärnu Postimees.

Tervise Paradiis ja selle töötaja said süüdistuse inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest.
Tervise Paradiis ja selle töötaja said süüdistuse inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest. Foto: Tervise Paradiis

Süüdistuse järgi rikkus valveinstruktorite töö eest vastutanud Tervise Paradiisi töötaja talle ametijuhendiga seatud kohustust tagada klientide ohutus ja põhjustas seeläbi ettevaatamatusest inimese surma.

Prokuratuuri teatel viitavad kriminaalmenetluses välja selgitatud tõendid sellele, et Tervise Paradiisi töötaja vastutas veekeskuse valveinstruktorite töögraafiku eest ja pidi tagama asendajad juhuks, kui graafikujärgne valveinstruktor ei saa töötada. Süüdistuse järgi oli töötaja traagilise juhtumi ajaks määranud klientide ohutuse eest vastutama veekeskuse administraatori, kellel puudus ettevalmistus, et valveinstruktori tööülesandeid täita.

Lääne ringkonnaprokuröri Olgerd Peterselli sõnul poleks süüdistuse kohaselt tagajärjed olnud nii traagilised, kui klientide ohutuse eest oleks õnnetuse hetkel vastutanud valveinstruktori nõuetele vastav inimene.

"Valveinstruktori ülesanne on tagada veekeskuses klientide turvalisus ning ennetada ja lahendada tekkinud ohuolukordi," lausus Petersell. "Valveinstruktor on kohustatud andma veekeskuse klientidele vajadusel abi, seda ka nelja meetri sügavuses hüppebasseinis. Selle ülesande täitmiseks peab valveinstruktor olema aga läbinud vajalikud koolitused."

"Kuigi valveinstruktorit peaks ametijuhendi kohaselt asendama teine valveinstruktor, siis õnnetuse hetkel vastutas seal süüdistuse kohaselt turvalisuse eest samas asutuses töötav administraator, kellel nende ülesannete täitmiseks vajalikku ettevalmistust ja pädevust ei olnud. Seetõttu viibis paraku vajalike päästetegevusetega alustamine ja ka kiirabi välja kutsumine lubamatult palju. Sündmuskohale saabunud kiirabi suutis küll kannatanu elustada, kuid tekkinud tervisekahjud olid juba sedavõrd ulatuslikud, et mees suri haiglas," ütles Petersell.

Petersell toonitas, et veekeskuses või ka mõnes muus keskmisest suuremate ohtudega asutuses peab peale klientide enda tagama nende turvalisust ja vajadusel neile abi osutama teenusepakkuja. "Kui turvalisust tagavate valveinstruktorite töö korraldamise on asutus ametijuhendiga delegeerinud konkreetsele töötajale, tuleb tal teha endast olenev, et oleks tagatud klientide ohutus ja ka töötajate võimekus ohtu sattunud inimeste abistamiseks," lausus ringkonnaprokurör. "Lubamatu on asutuse töös hoidmise huvides teha järeleandmisi klientide turvalisuse hinnaga."

Kohtuarstliku ekspertiisi akti järgi oli 27-aastase mehe surma põhjus mehaaniline lämbumine uppumise tagajärjel vees. "Ekspertiisi käigus ei olnud võimalik tuvasta uppumisele eelnenud terviseriket," avaldas Petersell mullu augustis.

Mullu 11. märtsil kell 16.13 sai politsei teate Pärnus Side tänaval veekeskuses vee alla vajunud mehest. Esmastel andmetel lükati mees vette basseini kõrvalt, veepiiriga samalt tasapinnalt, misjärel ta veepinnale ei tulnud. Mehele anti kohapeal esmaabi ja ta viidi haiglasse. 14. märtsil suri 27-aastane mees Põhja-Eesti regionaalhaiglas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255