Seminar 920x140 ee gif

 

Neljapäev, 18 Oktoober 2018 11:29

Ravimite maksuvabastuse eelnõu ei leidnud riigikogus toetust

Riigikogu istungi keskmes oli 18. oktoobril Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni ettepanek valitsusele vabastada käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste meditsiinitarbed, mis aga parlamendi enamuse toetust ei leidnud.

EKRE fraktsioon tegi ettepaneku muuta käibemaksuseadust ja maksustada valdkonna eest vastutava ministri määrusega nullprotsendilise käibemaksuga nimekiri ravimitest, sanitaar- ja hügieenitoodetest ning puudega isiku tarbeks mõeldud meditsiiniseadmed ja abivahendid. Eelnõu kohaselt läinuks muudatus maksma ligi 30 miljonit eurot.

Rahanduskomisjon ei toetanud eelnõu, sest Euroopa direktiiv keelab nullprotsendilise käibemaksu kehtestamise. Eelnõu algatajate sõnul võiks Eesti taotleda antud küsimuses erisust või alternatiivina asendada eelnõus nullprotsendiline käibemaks näiteks viieprotsendilisega.

Läbirääkimistel sõna võtnud reformierakondlane Jürgen Ligi kutsus saadikud üles hääletama otsuse eelnõu vastu, sest see läheb vastuollu Euroopa Liidu maksupoliitikaga. Peeter Ernits EKRE-st kõneles eelnõu poolt ja ütles, et ravimite käibemaksu alandamine on õige mõte. Mihhail Stalnuhhin Keskeakonnast tõi oma sõnavõtus välja, et Eesti Haigekassa juba hüvitab paljusid ravimeid täielikult või väga suures osas, samuti abivahendeid puuetega inimestele.

Riigikogu otsuse eelnõu poolt hääletas kuus, vastu oli 19 ja erapooletuks jäi kaks riigikogu liiget. Otsust ei võetud vastu, seega langes eelnõu menetlusest välja.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes