19.10.2021 Teisipäev

Oktoobrikuu oodatud ajakirjanumber: operatiivne ja omanäoline

Saksa kirjanik, filosoof ja füüsik Georg Christoph Lichtenberg, kes elas ja tegutses 18. sajandil, on öelnud, et olla inimene ei tähenda ainult omada teadmisi, vaid ka teha tulevaste põlvkondade jaoks seda, mida eelolevad tegid meie jaoks. Õilis mõte. Kuid hoolimata sellest, et kasutame enesestmõistetavalt varasemate põlvede pärandit, ei tee me kaugeltki kõike, mida suudaksime, et jätta oma järeltulijatele parem elu.

Äsja saabunud ajakiri on mitmekesine.
Äsja saabunud ajakiri on mitmekesine. Foto: rup.ee

Ja ometi pakuvad teadus ja tehnoloogia meile selleks ohtralt niidiotsi. Rohepööre, mis aitaks kliima- ja keskkonnaprobleemid võimalusteks muuta, on kõigist sellega kaasnevatest raskustest hoolimata muutumas majanduse kestlikkuse ja kasvustrateegiaks. Et see ei seiskuks, saab igaüks meist palju teha, väikeseid igapäevaseid toiminguid, millel on rohkesti kaalu.

Kahtlemata vähem räägitud geenidoonorlus on isiklikum praktika, mis võib aga otseselt abistada meid endid ja meie lähedasi. See on tee, mis seob meie eelkäijad meie järeltulijatega ning võib anda hindamatut infot, sest tervisest ja elust ei oskaks vist keegi midagi tähtsamat nimetada. Juba praeguseks on teadlased teinud olemasoleva geenimaterjali põhjal uuringute käigus kaalukaid avastusi, vähem oluline pole seegi, et iga geenidoonor saab tagasisidet võimalike riskide kohta ning selle teabe tähtsust üle hinnata ei ole võimalik.

On jahe ja tuuline sügis, mil tõmbume õhtuti üha rohkem koduseinte vahele. Võib-olla ongi vihmasabin ja tuulevilin akende taga, lambivalgus ja rahutunnid enne päeva lõppu kokku see õige kombinatsioon, mis juhataks mõtted kõige tähtsamale: oma elule, perele, heaolule. Sellele, kuidas kõik oleks parem. Kuidas ise olla parem ja targem. Need mõtisklused võivad viia suurte asjadeni.

SISUKORD

AKTUAALNE

  • Kontsernisiseste laenude deklareerimine langustrendis. Jaak Siim

MAJANDUS

  • Tahtmatus ohustab tulevikku. Heido Vitsur

MAKSUD

  • Teenuste käibemaksustamise erisused. Ain Ulmre

RAAMATUPIDAMINE

  • Valitseva mõju hindamine. Age Peterson
  • Materiaalne põhivara. Artiklisari „Bilansikirjed“.Maire Otsus-Carpenter

PRAKTIKUM

Rahapesu riskide hindamine. Kai Paalberg

ÕIGUS

  • Foto kasutamine võib tuua rahanõude. Elise Vasamäe

KOHTUPRAKTIKA

  • Võltsitud dokumendile tuginemine pankrotimenetluses. Mihkel Gaver, Mari Mikson

TÖÖSUHTED

  • Arenguvestlust peavad mõttekaaslased. Sirje Tammiste

ÄRIKESKKOND

  • Juhtnöörid äriühingu jagunemiseks. Erik Salur

VARIA

  • Innovatsioon tervishoius vajab igaühe panust. Lili Milani

VIS-À-VIS

Lugejad küsivad, autorid vastavad  

UUED NORMATIIVAKTID                       

Tellijad saavad ajakirja e-versiooni lugeda SIIT.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255