05.10.2018 Reede

Cinamon: piletite käibemaksusoodustus toetaks majanduse arengut

Cinamon Holdingu juhatuse esimehe Tatiana Tolstaya sõnul peaks langetama kinopiletite ja muude kultuuriürituste piletitel käibemaksu, kuna see soodustaks ettevõtlust ja majanduse arengut tervikuna.

"Kui vaatame meelelahutust kui majandusharu, siis peame pöörama tähelepanu maksudele. Eestis on põhiline maks käibemaks. Mitte mingisuguseid soodustusi selle hulgas ei ole, kõikidel piletitel on ühesugune käibemaks. Teistes maades on kultuuriürituste piletitel käibemaksusoodustused," rääkis Tolstaya konverentsil Äriplaan 2019.

"Kui käibemaks on väiksem, toimub ahelreaktsioon, mis mõjutab turismiäri, meelelahutusäri, haridust. Nii et see tegelikult edendab majandust tervikuna. Tervendab ja edendab ettevõtluskliimat," ütles Tolstaya.

Tolstaya sõnul pole Cinamoni konkurendid üksnes teised kinoketid, vaid spordiüritused, teatrietendused ja restoranid. "Kõik sellised kohad, kus inimesed vaba aega veedavad, nemad on meie konkurendid."

Samas on Cinamoni juhi sõnul olemas nõudlus ka uute kinode vastu. "Turg uute kinode jaoks on kõikjal, sest igal pool on aktiivsed inimesed, kes nõuavad meelelahutust ja hariduslikke teenuseid," ütles ta BNS-ile, lisades, et ettevõtte strateegia on pakkuda võimalikult head toodet ja pakkuda seda mitmetel turgudel.

Cinamon on viimasel ajal tugeval laienenud, avades oma esimese kobarkino Soomes Redi kaubandus- ja meelelahutuskeskuses. Lähiajal avatakse uus kino ka uues T1 kaubanduskeskuses ja täpselt aasta pärast ka Helsingis Tripla keskuses. Viimase suhtes on Tolstayal väga suured ootused.

"Ootan, et tulemus saab olema vägev, sest Helsingis ei ole sellist keskust varem olnud," rääkis ta, lisades, et kuna Soomes on ühistransport väga oluline, siis tulevad ettevõtte sealsed kinod transpordisõlmedesse.

Järgmisel aastal plaanib ettevõte lisaks renoveerida ka kaks vanemat Kaunases ja Riias asuvat kino. Uute kinode avamine sõltub Tolstaya sõnul aga turuolukorrast ja mitmetest kokkulepetest "Praegu on meil konkreetsed plaanid 2019. aastaks, aga muidugi me kasvame ja laiendame kinoketti ja oma platvorme," rääkis ta.

Seejuures on tema sõnul IT-teenused kinoturul üha olulisemad ning seetõttu tegleb kinokett aktiivselt ka tarkvara arendamisega. Näiteks on ettevõttel uus koduleht, mis koondab kõik keti kinod ühtekokku ning ettevõttel on nüüd ka lojaalsusprogrammi jaoks ühtne andmebaas. Lisaks sellele loodab kinokett lähitulevikus välja tulla ka äpiga, mille arendamine võtab veel aega.

2005. aastal asutatud Cinamon Holding on Eesti kinokett. 2018. aastaks on Cinamonil Eestis, Lätis ja Leedus seitse kino 34 saaliga. Cinamonis töötab umbkaudu sada inimest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255