06.03.2018 Teisipäev

Inbank plaanib välisturgudel kasvamiseks emiteerida võlakirju

Inbank AS plaanib sel kevadel emiteerida mitteavalikult pikaajalisi võlakirju ja aktsiaid, et kaasata kapitali rahvusvaheliseks kasvuks; pank kavatseb aktsiad börsil noteerida järgmisel aastal.
"Selleks, et rahvusvahelist kasvu saavutada, vajab pank omakapitali. Oleme planeerimas kevadel pikaajaliste võlakirjade emiteerimist, seni oleme kapitali kaasanud oma senistelt investoritelt," ütles Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja.
"Selleks, et rahvusvahelist kasvu saavutada, vajab pank omakapitali. Oleme planeerimas kevadel pikaajaliste võlakirjade emiteerimist, seni oleme kapitali kaasanud oma senistelt investoritelt," ütles Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja. Foto: Postimees

"Selleks, et rahvusvahelist kasvu saavutada, vajab pank omakapitali. Oleme planeerimas kevadel pikaajaliste võlakirjade emiteerimist, seni oleme kapitali kaasanud oma senistelt investoritelt," ütles Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja BNS-ile.

Tema sõnul oleksid mitteavalik emissioon ning laiapõhjalisem investorite ring loogilised eeldused aktsiate avalikuks esmapakkumiseks (IPO), mis võiks Põldoja hinnangul toimuda 2019. aasta kevadel või sügisel.

"Hetkel moodustab Eesti äri Inbanki laenuportfellist ligi 80 protsenti. Näeme Eestis kasvu jätkumist, kuid usume, et juba paari aasta pärast tuleb vähemalt pool meie portfellist rahvusvahelistelt turgudelt," ütles panga juhatuse esimees Jan Andresoo.

Inbank alustas neljandas kvartalis partneripõhise finantseerimise pakkumist Poolas, tuues turule kindlustustoodete kuumakse.

"Geograafiline laienemine ja oma ärimudeli eksportimine tundub meie jaoks loogilisem valik kui laia tootevalikuga suurpankadega konkureerimine Eestis," ütles Andresoo.

1. märtsil ütles Põldoja BNS-ile, et Inbank on alustanud kõnelusi Coop Panga osaluse müügiks, huvitatute seas on Tallinna linnale kuuluv Eesti Ühistupank.

Inbanki osalus Coop Pangas on 17,9 protsenti ning Põldoja sõnul on võimalikke ostuhuvilisi lisaks Tallinna linnale teisigi ning võimalik on osaluse osaline ja ka täielik müük.

Samas peaks Eesti Ühistupank Coop Pangas vähemalt 10-protsendilise ehk olulise osaluse omandamiseks taotlema finantsinspektsioonilt kirjalikku luba.

Möödunud aasta aprillis peatas finantsinspektsioon Eesti Ühistupangale tegevusloa taotluse läbivaatamise.

Inbank teenis mullu 7,5 miljonit eurot kasumit, mis kasvas aastaga 186,7 protsenti. Inbanki varade maht kasvas aastaga 48,3 protsenti 126 miljoni euroni. Hoiuseportfell kasvas 47,2 protsenti 95,1 miljoni euroni ja finantseerimisportfell 43,3 protsenti 92,9 miljoni euroni. Kokku müüs Inbank 2017. aastal krediiditooteid 72,8 miljoni euro eest, millest Eestis 80,8 protsenti, Lätis 11,4 protsenti ja Poolas 7,8 protsenti.

2017. aastal mõjutasid Inbanki kasumit mitmed ühekordsed tehingud. Inbank müüs senised sidusettevõtted Coop Finantsi ning Krediidipank Finantsi ja vähendas osalust veebipõhise isikutuvastusega tegelevas ettevõttes Veriff. Lisaks mõjutas Inbanki kasumit Lätis aset leidnud maksumuudatus, mille tõttu tuli bilansist välja kirjutada tulumaksuvara summas 389 000 eurot. Nende sündmuste kogumõju panga koondkasumile oli 4,8 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255