Seminar 920x140 ee gif

 

Kolmapäev, 16 Mai 2018 11:54

Hoiu-laenuühistu: pangad peaksid vähem laene väljastama

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimehe Maksim Sorokini sõnul peaksid kommertspangad vähem laene väljastama, et vähendada ülelaenamise riski.

Hoiu-laenuühistu teatas, et lisaks keskpangapoolsele krediidipoliitika karmistamisele peaksid seda tegema ka kommertspangad ise, sest ühistu hinnangul on kodumajapidamistele antud laenude mahu 8-portsendiline kasv liiga kiire.

"Kui vaatame Eesti Panga värskeid andmeid, siis näeme, et teisese kinnisvaraturu ja ehitussektori elavnemine on seotud elanikkonna sissetulekute üldise kasvuga. Inimesed on hakanud rohkem võtma suuri laene, mõnikord isegi mõtlemata, kas nad suudavad pikemas perspektiivis maksetega toime tulla, kui sissetulekud enam ei kasva. Sellises olukorras peab finantsreguleerija võtma tarvitusele meetmed riskide vähendamiseks," ütles Sorokin ning väitis lisaks, et palgakasv ei kesta tõenäoliselt kaua.

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu tegeleb alates 2014. aastast hoiuste kaasamisega. Ühistu kuulub 2005. aastal asutatud ERE Grupi koosseisu, mille tegevusvaldkonnad on finantsteenuste osutamine, laenude väljastamine, äriprojektide rahastamine ja kinnisvarainvesteeringud. Ettevõte huviorbiidis on traditsioonilised ettevõtlusvaldkonnad – kinnisvara, ehitus, kaubandus ja tööstus.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes