01.10.2013 Teisipäev

Ülevaade populaarsematest septembrikuu uudistest

RUP.ee veebiküljele lisandub pidevalt artikleid ja uudiseid. Iga kuu koostatav TOP 5 aitab orienteeruda selles infovoolus ning teha kiiresti kindlaks veebikülje kasutajate seas kõige populaarsemad artiklid.

Ülevaade populaarsematest septembrikuu uudistest
Ülevaade populaarsematest septembrikuu uudistest Foto: rup.ee

SEPTEMBER

1. Uus raamatupidamise direktiiv: kas rohkem head või halba?

  • Vadim Dontševski, vandeaudiitor, partner, Villems Donoway

Direktiivi põhimõte võiks kõlada nii: „Eelkõige mõtle väiksemate peale“. Direktiivi eesmärk on aga ühtlustada kõigi Euroopa Liidu riikide väikeste ettevõtete finantsaruandluse koostamise nõudeid.

2. Veel kord sisendkäibemaksu mahaarvamisest

  • Gerly Kask, vandeadvokaat, Hansa Law Offices

Maksuvaidlused sisendkäibemaksu mahaarvamise õiguse kasutamise üle on kohtupraktikas enim käsitlemist leidnud kaasused. Vaidlused taanduvad enamasti sellele, kas kaup või teenus on saadud ikka arvel näidatud isikult, kui maksuhalduri hinnangul esinevad müüjast ja tema tegevusest tingitult kahtlused majandustehingu toimumises.

3. Töötamise registreerimine – kellele ja milleks?

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile maksukorralduse seaduse muudatused, millega luuakse töötamisega seotud infot koondav register, kus isik tuleb registreerida enne tööle asumist. Maksu- ja Tolliamet selgitab, kellele ja milleks seda vaja on.

4. Maksukulust ja mitte ainult

  • Tõnu Kirves, UniCredit Leasing Eesti filiaali riskijuht, Tõnu Kirvese profiblogi

Erinevad ühiskondlik-poliitilised mudelid tõstavad esile eri tegevusaladesse kuuluvaid inimesi. Nõukogude ajal oli kombeks õilistada igat sorti kultuuritegelasi, II MS veterane, töökangelasi ja pühaku staatusse tõstetud parteinomenklatuuri. Ressurssi jaotas riik, kes pakkus nii avalikke teenuseid kui ka eluks vajalikke materiaalseid hüvesid ning otsustas, millised majandusharud on prioriteetsed ning millised normid ühes või teises majandusvaldkonnas kehtivad.

5. Juriidilise isiku juhtorganite liikmete kriminaalõiguslik vastutus

  • Tanel Melk, juhtivpartner, Tanel Melk & Partners Law Firm

Juriidilise isiku (eelkõige aktsiaseltside, osaühingute, mittetulundusühingute ja sihtasutuste) juhatuse liikmed peavad oma tegevuses järgima mitmeid kohustusi. Enne juhatuse liikmeks määramiseks nõusoleku andmist tuleb alati endale teadvustada, millised kohustused ning ka võimaliku vastutuse see endaga kaasa toob. Samuti tuleb tutvuda ka asjakohase õigusliku regulatsiooniga.