27.08.2020 Neljapäev

Valitsus toetas toidukäitlusega seotud bürokraatia vähendamist

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks toiduseaduse muudatused, mis on tingitud vajadusest vähendada toidukäitlejate bürokraatiat.

Kõik kavandatavad muudatused on seotud toiduhügieeni valdkonnaga, mis on reguleeritud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrustega.
Kõik kavandatavad muudatused on seotud toiduhügieeni valdkonnaga, mis on reguleeritud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrustega. Foto: pexels

Lisaks on muudatuse eesmärk kehtestada ettevõtte hoonete ja ruumide kohta paindlikumad nõuded ning võimaldada loomse toidu turustamist jaekaubandusettevõttest teise jaekaubandusettevõttesse teatamiskohustuse alusel, kui tegevus on väikesemahuline ja kohaliku ulatusega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kõik kavandatavad muudatused on seotud toiduhügieeni valdkonnaga, mis on reguleeritud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrustega. Seetõttu tuleb seaduse muutmisel arvestada nendest määrustest tulenevate põhimõtete, kohustuste ja võimalustega.

Valitsuse teatel tuleb eriti arvestada põhimõttega, et toiduhügieeninõuete paindliku rakendamise võimaldamise ning tegevusloakohustuse asendamise korral teatamiskohustusega ei vähene inimese tervise kaitse kõrge tase toidu valdkonnas ning nõuetekohaselt käideldud toit on ohutu inimese tervisele.

Toiduhügieeninõuded kehtivad ka edaspidi ning alustavad ja juba tegutsevad toidukäitlejad peavad neid täitma olenemata ettevõtte suurusest või tegevusest.

Seadus on kavandatud jõustuma 2021. aasta 1. jaanuaril.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes