03.08.2022 Kolmapäev

Peterson: peame kaaluma töötuskindlustusmakse määra tõstmist

Töötukassa nõukogu koosolekul valiti teisipäeval nõukogu uueks esimeheks tervise- ja tööminister Peep Peterson, nõukogu esimees valitakse rotatsiooni korras üheks aastaks.
Tervise- ja tööministr Peep Peterson
Tervise- ja tööministr Peep Peterson Foto: Wikipedia

Tervise- ja tööministri Peep Petersoni sõnul on tal nõukogu esimehena esimese teemana arutlusel töötuskindlustusmakse määra ettepanek valitsusele. "Õnneks ei ole majanduses hetkel seis kõige halvem, kuid targem on hetkl reserve koguda, selle asemel, et tõsta maksemäära järsult siis, kui kriis on käes," märkis Peterson.

Petersoni sõnul on majandusnäitajad ja tööturu olukord olnud viimastel aastatel väga kiires muutuses. "Riigi majanduspoliitika peab olema vastutsükliline. Heal ajal tuleb rohkem koguda, et keerulistel aegadel oleks võimalik töötajaid ja tööandjaid aidata. Koroonakriis näitas selgelt kätte, kui oluline on omada reserve. Peab olema kindlus, et riik saab inimesi keerulisematel aegadel aidata. Töötukassa kulud on otseselt seotud Eesti töötajate palkadega, mistõttu peab reserv kasvama palgakasvuga samas tempos, et seniseid puhvreid säilitada. Kindlasti tuleb üle vaadata ka töötukassa teenused ja kulud ning leppida rahandusministeeriumiga kokku mudel, mille vastu oma varusid testime," selgitas Peterson.

Töötukassa kõrgeim juhtimisorgan on kuueliikmeline nõukogu. Vastavalt töötuskindlustuse seadusele nimetab kaks nõukogu liiget valitsus, Eesti Ametiühingute Keskliit ja Teenistujate Ametiliitude Organisatsioon nimetavad kumbki ühe nõukogu liikme ning Eesti Tööandjate Keskliit nimetab kaks nõukogu liiget.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255