Seminar

Maksumuudatused 2019 ja Majandusaasta aruanne 2018

14. VEEBRUARIL 2019. a, KIRIKU 6, TALLINN
REGISTREERU

Seminarist

2019. aasta toob väiksemaid ja suuremaid seadusemuudatusi, mis mõjutavad raamatupidamist ja raamatupidajate tööd. Koolitusel käime läbi saabuvad suuremad maksumuudatused ja 2018. aasta majandusaasta aruande koostamise eripärad.

Majandusaasta aruanne 2018

  • Muudatused Eesti finantsaruandluse standardis. Põhjalikumalt käsitleme muudatusi rendiarvestuses (RTJ 9)
  • Majandusaasta aruanne 2018. Millele tuleks tähelepanu pöörata? Milliseid vigu peaks vältima?
Maire Otsus-Carpenter

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, töötanud pearaamatupidajana, audiitorina, praegu töötan Finantsinspektsioonis järelevalvepoliitika spetsialistina. Olen vandeaudiitor alates 1994. aastast.

Olen tegutsenud koolitajana raamatupidamise, finantsanalüüsi ja finantsjuhtimise valdkondades alates 90-te aastate lõpust. Muudatused Eesti finantsaruandluse standardis. Põhjalikumalt käsitleme muudatusi rendiarvestuses (RTJ 9) Majandusaasta aruanne 2018. Millele tuleks tähelepanu pöörata? Milliseid vigu peaks vältima?

Maksumuudatused 2019

Koolitusel räägime jõustunud ja ees ootavatest käibe- ja tulumaksuseaduse muudatustest. Olulised käibemaksuseaduse muudatused jõustusid 2018. aastal ja suur hulk tulumaksuseaduse muudatusi ootab meid ees 2019. Plaanis on muuta erisoodustuse sätteid ja võtta vastu seaduse täiendused, mis põhinevad Euroopa Nõukogu direktiivi 2016/1164 sätetel.

Kavas on rakendada järgmisi maksudest kõrvalehoidumise takistamise reegleid maksubaasi õõnestamise ja maksustamata kasumi siseturult väljapaigutamise takistamiseks: üldine kuritarvituste vastane reegel, ülejääva laenukasutuse kulu maksustamine, tulumaks lahkumisel ja välismaiseid kontrollitavaid äriühinguid käsitlevad eeskirjad.

Tõnis Elling

Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja, Deloitte Eesti

Tõnis Elling on maksundusega tegelenud 15 aastat. Esimene tööalane kokkupuude maksundusega oli tal 1999. aastal, asudes tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Ametniku perioodile järgnes õppejõutöö Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis (alates 2005), kus ta hakkas tulevastele maksu- ja tolliametnikele õpetama erinevaid maksunduse aineid. Tõnis on spetsialiseerunud peaasjalikult kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid).

Alates 2009. aastast on õppejõu ametile paralleelselt lisandunud maksunõustaja töö rahvusvahelises nõustamisfirmas Grant Thornton Rimess OÜ. Alates 2015 aasta augustist on Tõnis ametis Leinonen OÜ nõustamisüksuse juhina. Nüüd Tõnis on Deloitte Eesti juhtiv maksunõustaja.

AJAKAVA

9.00 - 9.30
Registreerimine
9.30 - 11.00
Majandusaasta aruanne 2018 - Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
11.00 - 11.15
Lõuna
11.15 - 12.15
Maksumuudatused 2019 - Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja, Deloitte Eesti

REGISTREERIMINE

Toimumisaeg: 14. veebruaril 2019. a

Toimumiskoht: Kiriku 6, Tallinn
(Tööandjate maja, 2. korruse saal)

Täishind: 119 eurot + KM

Korraldaja: Raamatupidamisuudised
(Litau Büroo OÜ)

Esimesed kümmekond osalejat saavad registreeruda hinnaga 89 eurot + KM
Teised kümmekond osalejat saavad registreeruda hinnaga 99 eurot + KM


REGISTREERU

Üritusel osalemisest loobumise reeglid

Kui üritusest loobumise teade on saadetud 7 päeva enne ürituse toimumist, tagastatakse 100% ürituse eest tasutud summast.

Kui üritusest loobumise teade on saadetud 5 päeva enne ürituse toimumist, tagastatakse 50% ürituse eest tasutud summast.

Kui ürituse teade on saadetud vähem kui 3 päeva enne ürituse toimumist, ei tagastata kliendile ürituse eest makstud summat.