Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Uut seadusandluses

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil karistusseadustiku ja teiste seaduste muutmise seadusega võtta Eesti õigusesse üle Euroopa Liidu (EL) finantshuvide kaitse direktiivi ja alaealiste menetlusõiguste direktiivi.
Kolleegium leidis nimetatud asjas, et korterelamut teenindaval maal korteriomanike parkimiskohtade kindlaksmääramine on käsitatav kaasomandi kasutuskorra kindlaksmääramisena.
„Kui seni pidi inimene lähedase surma korral matuse-, pärimis- ja muude vajalike tegevustega alustamiseks pöörduma esmalt tervishoiuteenuse osutaja poole ja siis kohalikku omavalitsusse, kus registreeriti surm ja anti surmatõend, siis…
"Juulist jõustuvad piirangud on järgmine samm selleks, et vähendada suitsetamisega alustamist noorte hulgas ja vältida suitsetamise asendamist samuti tervist kahjustavate alternatiivtoodetega," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.
Valitsus toetas neljapäevasel istungil elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete kogumise sätete muutmist selliselt, et Eesti võtaks lõpuks Euroopa Liidu elektroonikaromudirektiivi korrektselt üle.
Euroopa Liidu rahandusministrid leppisid reede varahommikul kokku euroala eelarve põhimõtetes.
Riigikogus läbis kolmapäeval esimese lugemise väärtpaberituru seaduse muutmise eelnõu, millega võetakse Eesti õigusse üle Euroopa Liidu aktsionäride õiguste vastav direktiiv, mille eesmärk on edendada börsiettevõtete ja aktsionäride vahelist suhtlemist.
Riigikogu võttis neljapäevasel täiskogu istungil vastu seaduse, millega langetatakse 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid 25 protsenti, seaduse poolt hääletas 70 riigikogu liiget ja vastu oli 9 liiget.
Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Isamaa fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (30 SE) seletuskirjas märgitakse, et alkoholiaktsiisi langetamisega antakse ettevõtjatele võimalus…
Neljapäeval läbis riigikogu täiskogus teise lugemise eelnõu, millega viiakse jäätmeseadus kooskõlla Euroopa Liidu (EL) õigusega.
Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kolme koalitsioonierakonna fraktsiooni algatatud aktsiisiseaduse muutmise eelnõu vaja menetleda kiiresti, et aktsiisi vähendamine saaks toimuda juba alates 1. juulist. „ Aktsiisi vähendamise vajadus on…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes