18.12.2019 Kolmapäev

Käibemaksuseaduse muudatused 2020

Seadusega võetakse üle käibemaksudirektiivi muudatused, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus.
Ain Ulmre, maksude osakonna peaspetsialist, Maksu- ja Tolliamet
Ain Ulmre, maksude osakonna peaspetsialist, Maksu- ja Tolliamet Foto: erakogu

Euroopa Liidu Nõukogu võttis 4. detsembril 2018 vastu direktiivi 2018/1910, millega sätestatakse nõudmiseni varu ja aheltehingute käibemaksukäsitlus ning kehtestatakse üks täiendav tingimus, mille täitmata jätmisel ei saa kauba toimetamist teise liikmesriiki deklareerida 0% käibemaksuga maksustatava ühendusesisese käibena. Direktiivi muudatustest tingituna võeti Riigikogus 4. detsembril 2019 vastu samasisulised Eesti käibemaksuseaduse (KMS) muudatused, mis sarnaselt direktiivi muudatustele jõustuvad 1. jaanuaril 2020.

Järgnevalt kõigist muudatustest teemade kaupa.
Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest detsembrinumbrist (nr 8, 2019). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba. Tellides ajakirja kuni 30. detsembrini saate tasuta ka kaks praktilist veebikoolitust!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes