Saata printerisse

Politsei hakkab ettevõtetele pakkuma migratsiooninõustaja teenust

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) hakkab pakkuma migratsiooninõustaja teenust, mille kaudu hakatakse abistama ettevõtteid, kes on huvitatud võõrtööjõu värbamisest.

"Neljas regioonis hakkavad tööle meie eksperdid, kes annavad ettevõtjatele nõu. See tähendab, et me pakume ise lahendusi ettevõtjatele, kuidas tööjõudu paremini Eestisse tuua, mitte vastupidi, et ettevõtja küsib üksikküsimuse haaval meie käest," ütles PPA peadirektor Elmar Vaher.

"Kaardistame ära ettevõtjad, kes võiksid seda teenust tarbida ja nendega koos mõtleme välja, millisest riigist, millise rändeliigi kaudu, millise aja jooksul, mis on meie tingimused," selgitas Vaher.

PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Liis Valk ütles, et neli migratsiooninõustajat on juba leitud ning nad alustavad tööd 1. märtsil pärast vajalike koolituste läbimist.

"Nõustajaid on kokku neli ning nad hakkavad tööle Tallinnas Tammsaare teeninduses ja Pinna teeninduses, Jõhvi politseijaoskonnas ja Tartu politseijaoskonnas," lisas Valk.

"Peamiselt hakatakse inimesi nõustama telefoni, e-posti ja Skype’i teel, kuid samuti on võimalus kohtuda nõustajaga ka vahetult," lisas PPA peaekspert.

Vaher rõhutas samas, et PPA peamiseks ülesandeks jääb igal juhul Eesti turvalisuse tagamine ning ka migratsiooninõustajate teenus lähtub sellest.

"Kinnitan, et meie prioriteet on see, et inimene, kes tuleb siia võõrast riigist, ei oleks halbade mõtetega. Eesti turvalisus on meie teha ja nii ka selles projektis me oma tööd jätkame," ütles Vaher.