Saata printerisse

Ettevõtjaportaalis saab nüüd ka Läti ID-kaardiga ettevõtet asutada

Läti ID-kaart, mis on turvalisuse taseme poolest võrdväärne Eesti ID-kaardiga, võimaldab nüüd Ettevõtjaportaalis kõiki toiminguid teha sarnaselt Eesti isikutunnistusega.

Ettevõtjaportaalis on Läti juba viies riik, mille elektroonilisi allkirju piiriüleselt vastu võetakse. Sarnaselt Soome, Belgia ja Portugali ID-kaardiga ning Leedu Mobiil-ID-ga saavad nüüd ka lätlased enda riigi ID-kaardiga äriregistri Ettevõtjaportaali siseneda, portaalis koostatavaid avaldusi ja dokumente digitaalallkirjastada ning neid interneti teel Eesti äriregistrile edastada.

Läti ID-kaardiga portaali kasutades muutub mugavamaks ka majandusaasta aruande esitamine, sest seda saab samas keskkonnas allkirjastada.

Registrite ja infosüsteemide keskuse direktori Mehis Sihvarti sõnul on Ettevõtjaportaal üks väheseid infosüsteeme Euroopas, kus selline eri riikide ID-kaartide kasutamise võimalus olemas on.

„Ettevõtjaportaalis on piiriülese digitaalallkirjastamise lahendus toiminud juba seitse aastat. Loodame, et see lihtsustab äriregistriga suhtlemist ka lõunanaabrite jaoks ja on varsti sama iseenesest mõistetav kui Soome või Leedu ettevõtjatele täna,“ nentis Sihvart. 

Äriregistri andmetel on Eesti äri- ja mittetulundusühingutega praegu seotud 3294 lätlast.

Lähiaastatel liitub Ettevõtjaportaaliga veel teisigi riike, sest eIDAS määruse järgi hakkavad riikidevahelised vastastikuse tunnustamise nõuded kehtima 18. septembril 2018. See tähendab, et 2018. aasta sügisest peaks saama Eesti ID-kaardiga siseneda näiteks Belgia või mõne muu liikmesriigi kodanikuportaali ja vastupidi – Belgia ID-kaardiga kasutada Eesti avaliku sektori e-teenuseid.