Saata printerisse

Rahandusminister kinnitas videotuvastuse teel pangakontode loomise korra

31. oktoobril jõustus rahandusministri määrus, mis seab paika täpsed nõuded ja reeglid, kuidas pangad saavad videotuvastuse teel arvelduskontosid avada ja klienditoiminguid teha.

„Teeme kõigile – sealhulgas e-residentidele – pangakonto avamise lihtsamaks ja kiiremaks,“ ütles rahandusminister Sven Sester. Ta lisas, et rahandusministeerium tahab teha elu mugavamaks, aga ühtlasi säilitada finantssektoris vajaliku turvalisuse.

Juulikuus jõustus uus rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadus, mis näeb ette võimaluse tuvastada arvelduskonto avamisel isikusamasus ka virtuaalselt. Säärase isikutuvastuse täpsed nõuded ja reeglid peab paika seadma ministri määrus.

Infotehnoloogiliste vahendite abil isikusamasuse tuvastamise ja kontrollimise tehniliste nõuete määrus näeb ette, et isikusamasuse tuvastamiseks ja kontrollimiseks võib edaspidi kasutada reaalajas videosilda, mis võimaldab inimese näokujutise võrdlemist isikut tõendava dokumendi ning politsei- ja piirivalveameti andmetega.

Lisaks saab teha videosilla vahendusel inimesega intervjuu, mis aitab kindlaks teha kliendi riskiprofiili: hinnata tema tausta, rahaliste vahendite päritolu ning ärisuhte loomise eesmärki. Kogu protsess salvestatakse ja salvestis säilitatakse.