Saata printerisse

Eestimaalased nimetasid uue makse viipemakseks

Pangaliit korraldas võistluse, et leida nimi uuele kaardimaksele, mis toimub ilma kaarti terminali sisestamata ning kõige enam hääli sai “viipemakse”, mille pangad ka kasutusele võtavad.

Viipemakse on maailmas levinud makseviis, mis nüüd ka Eestisse jõuab, teatas pangaliit. Valdavalt hakkavad Eestis tegutsevad pangad viipemakse võimekusega kaarte oma klientidele väljastama aasta teises pooles, mõni pank ka varem. Aasta jooksul avatakse viipemakse tugi ka paljudes Eesti kauplustes ja söögikohtades.

Viipemakse tegemiseks piisab kaardi asetamisest makseterminali vastu. Kümnest eurost suurema makse korral tuleb sisestada ka PIN-kood. Sellest väiksemaid tehinguid saab teha ka PIN-koodi sisestamata, kuigi turvalisuse huvides on seda pisteliselt siiski vaja.

“Viipekaardi kiip on turvaline, seda saavad lugeda vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga. Seega ei saa keegi pahatahtlikult teie kaardilt raha maha võtta, võimalik ei ole ka poekassast mööda jalutades kellegi teise arve kogemata maksmine,” selgitas pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk.

Viipemakseid saab peagi tegema hakata enamikus makseterminalides ning need on tavapärastest kiiremad ja mugavamad. “Tulevikus lisanduvad ka võimalused maksta poes mobiiltelefoniga või nutikella abil,” lisas Nurk.