Saata printerisse

Pangad prognoosivad tänavu rekordilisi kasumeid

Eestis tegutsevad suuremad pangad peavad käesolevat majandusaastat väga edukaks ja mõnigi prognoosib aasta lõpuks rekordiliselt suuri kasumeid.

LHV panga juhatuse esimees Erki Kilu ütles 14. detsembril pangaliidu üritusel "Pangandusaasta kokkuvõte & mida oodata aastalt 2016?", et tänavune aasta on pangale väga edukas olnud. "Üks asi on võlakirjade emiteerimine ja teine asi pangaautomaatide avamine. Kõige selle juures oleme tegemas rekordilist kasumit. Pangandusturg on heas seisus," sõnas Kilu.

Danske Balti üksuse juht Ivar Pae tõi välja, et pangandussektor tegutseb praegu tugevatel alustel. "Miks on pangad suutnud jätkuvalt häid tulemusi näidata? Esiteks, hea laenukvaliteet, mis on täna parimas seisus pärast finantskriisi. Teiseks, pangad on suutnud juhtida kulubaasi. Kolmandaks, pangad on kohanenud ja varade kvaliteet on kõrge," ütles Pae.

Ta lisas, et kuigi Danske eemaldus tänavu erakliendi segmendist, on pank suurendanud tegevusmahtu kolmandiku võrra. "Saan siinkohal igati rahule jääda."

Nordea Eesti korporatiivpanganduse juhi Silver Kuusi sõnul oli pangale käesolev aasta väga hea just seetõttu, et nad suutsid aktiveerida olemasolevat kliendibaasi. "Teenisime tulu sealt, kus varem polnud teeninud. Meie kasumlikkuse kasv tuleb tänavu kahekohaline. Ootame sealt väga head numbrit," rääkis Kuus.

SEB Eesti juhatuse esimees Allan Parik ütles, et SEB kolme kvartali numbrid peegeldavad tagasihoidlikku kulude kasvu. "Meie tulemused peegeldavad keskkonda. Me võime aastaga vaatamata väljakutsetele väga hästi rahul olla. Nii eraisikute kui ka ettevõtete likviidsed säästud kasvavad ennaktempos," lausus Parik.

Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt tõi samuti välja, et tänavune aasta tõotab kasumi mõttes väga hea tulla. Samas ei plaani pank järgmisel aastal erakorraliselt dividendi maksta, nagu maksti tänavu akumuleerunud kasumi pealt.

Kõik pangad rõhutasid järgmise aasta prognoose tehes, et ootavad suuremat majanduskasvu ning eelkõige seda, et hakkaksid kasvama ettevõtluse ja avaliku sektori investeeringud.