Saata printerisse

USA mõttekoda: Eesti on konkurentsivõimelisima maksusüsteemiga riik

USA mõttekoda andis Eestile üle konkurentsivõimelisima maksusüsteemiga riigi tiitli.

Ameerika Ühendriikide mõttekoja Tax Foundation raporti kohaselt on Eesti kõige konkurentsivõimelisema maksusüsteemiga riik. OECD riikide seas tehtud analüüs hindas Eesti maksusüsteemi parimaks teist aastat järjest, teatas välisministeeriumi pressiosakond. Eestile järgnesid Uus-Meremaa, Šveits, Rootsi ja Holland.

Mõttekoja raport toob esile Eesti maksusüsteemi lihtsust, läbipaistvust ja neutraalsust, mis toetab investeerimist ja säästmist.

Tunnustusüritusel Washingtonis 15. oktoobril märkis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei, et Eesti maksusüsteemi tänase edu aluseks on taasiseseisvumise järgselt tehtud maksupoliitilised otsused ja sellele järgnenud pikaajalised reformid.

"Eestil on au olla hinnatud kõige konkurentsivõimelisema maksusüsteemiga riigiks maailma arenenumate riikide seas. Meie maksusüsteemi seatakse paljude USA arvamusliidrite ja analüütikute poolt eeskujuks ja järgimist väärivaks," märkis Marmei.

Tax Foundation on 1937. aastal asutatud USA mõttekoda, mis tegeleb andmete kogumise ja uuringute tegemisega maksupoliitika vallas.