Saata printerisse

Kütuse petuskeemide peatamine suurendab maksulaekumisi

Täiendavate järelevalvemeetmete rakendamine käibemaksupettuste tabamiseks kütusesektoris on toonud riigile 35 miljonit eurot maksutulu.

Maksupetturid püüavad leida uusi viise, kuidas vähendada kütuse müügist tekkinud maksukohustust fiktiivsete ostutehingute kaudu, rääkis Maksu- ja Tolliameti koordinatsiooni- ja arendustalituse juhataja Ardi Mitt 26. veebruaril toimunud majanduskuritegevuse konverentsil.

Järjest enam kasutatakse ostutehingutes erinevaid fiktiivseid kaupu nagu kakao, maiustused, väärismetallid, väetised ja mullad, mis menetluse käigus osutuvad tühisteks, see tähendab, selliseid tehinguid pole kunagi toimunud, rääkis Mitt.

Teine kütusesektori probleem, millega tuleb endiselt võidelda, on Miti sõnul välismaalt sissetoodav kütuseõli. „Seda tuntakse Poola õli nimelise probleemina, kuid probleem ei ole Poolas, ka see on lihtsalt vahemaa. Iga päev tuleb kontrollida, kas Ikla ja Valga piiripunktist läbisõitvad õliveokid piiril, kus piirikontrolli ei toimu, on ikka õlikoormad või üritatakse aktsiisidest pääseda. Seda õli veetakse kõikvõimalikel viisidel, esimene kord oli ka maksuametile üllatus, kui avastasime tavalise reka sisse ehitatud õlitsisterni," rääkis Mitt.