Saata printerisse
 
TOIMETUSELT

Juba vanarahvas on meile õpetanud, et eesmärkide nimel tuleb kõvasti tööd teha ja vaeva näha. Just tööst saabki meie uuest Plussi numbrist põhjaliku ülevaate, kuid lugeda võib ka muudest olulistest ja aktuaalsetest teemadest.

Paljudele inimestele on väga tähtis karjääri teha. Seda võib vaadelda kui pikaajalist protsessi, mille jooksul võidakse teha mitmeid valikuid – kord saadakse asjatundjaks, siis vahetatakse eriala jms. Tööalastest muutustest ja valikutest kirjutabki teile pikemalt karjääriinfo spetsialist Teele Traumann.

Kiire elutempo ja moodsa tehnika kasutamisega harjunud inimene teeb üha enam tööd kodus või kontorist väljas, edastab nutiseadmetest tööülesandeid jne. Sellest, kuidas kaugtööd tehes töökulusid vähendada ja tööd mugavamaks teha, kirjutab vandeadvokaat Kaido Künnapas.

Meeles tasub pidada ka seda, et töötada saab mitte ainult töölepingu, vaid ka muude võlaõiguslike lepingute alusel. Üks viis selleks on sõlmida töövõtuleping, mille näidise saate alla laadida sellest Plussi numbrist.

Kui päeva lõpuks tahate töömõtted kõrvale heita, saate „Vaba aja" rubriigist lugeda, mida oleks kasulik pimedatel sügisõhtutel teha. Üks võimalus on minna Meritoni spordiklubisse, kus alustatakse uute ja põnevate treeningutega. Teadmistejanulistel aga soovitame tutvuda Etiketisalongiga, kus leiate igale vanusele sobivaid praktilisi etiketikoolitusi, alates suhtlemis- ja lauakommetest kuni rõivastumiseni välja.

Head tööindu!

Vihje
     - kättesaadav kõikidele lugejatele
     - ainult ajakirja tellijatele

 

erk-938x300

 

ASJATUNDJA LUUBI ALL
Kaugtöö – miks, kellele, kuidas? Karjäärimuutus – ootamatu või ootuspärane? Äridokumentide tõlkimisest, 2. osa
 Kaido Kunnapas-bw Innove teele-bw
 
Maris-Jarve-bw 
     
Kaido Künnapas,
partner/vandeadvokaat,
Advokaadibüroo LMP
Teele Traumann,
karjääriinfo peaspetsialist,
Innove
Maris Järve,
esimees,
Vandetõlkide Koda

 

 

RAAMATUPIDAMISE PRAKTIKA

Maire Otsus-bw  

Sõiduauto müük liisingufirmale: kuidas kajastada tehingut

Maire Otsus-Carpenter,
vandeaudiitor

 

VAJALIK NÄIDIS
 riina-bw  

 

Riina Vään,
õigusõpetuse lektor

Antud näidist võiks kasutada keerukamate tööde tegemisel, lihtsamate tööde puhul võib leping olla väga lihtne, sisaldades lepingu objekti, tähtaegu ja summasid, viivise ja leppetrahvi summasid ning väljamaksmise tingimusi. Oluline on, et see, mida lepingu pooled konkreetsel juhul oluliseks peavad, pannakse alati ka kirja.

 

*Töölepingu erinevatest tüüpidest saab pikemalt lugeda Raamatupidamisuudiste septembrinumbrist (nr 5 (156) 2014).

 

 

 

 

VABAL AJAL
erika kolbakov-bw  

Etikett – midagi enamat kui ranged reeglid

Erika Kolbakov,
juhataja


Kart-Jalajas-bw  

Sügisel tagasi treeningsaali!

Kärt Jalajas,
spordiklubi juht

 

 

RAAMATUPIDAJA KALENDER

Kasulikku infot leiavad siit kindlasti ka juhatuse liige, ettevõtte finants- ja personalijuht, füüsilisest isikust ettevõtja ja töötaja.

 

ASJALIKKU NAABERMAADEST
Rootsi 2  

Tööõigus ja töötasu Rootsis

Rootsi Töökeskkonnaamet