Saata printerisse

MTA asub uuendama tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni TSD

Rahandusministeerium koostöös Maksu- ja Tolliametiga (MTA) valmistab ette määrust, millega uuendada ja lihtsustada senist tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD), mida esitavad tööandjad töötasudelt kinnipeetud maksude ja erisoodustuste kohta.

"Praegu kasutatav elektrooniline TSD pärineb aastast 2000 ning selle tehniline platvorm vajab uuendamist. Kuna e-teenuste arenduste puhul pöörab Maksu- ja Tolliamet alati tähelepanu ka sellele, kas ja kuidas oleks teenust võimalik maksumaksjale mugavamaks muuta, siis oleme sidunud tehnilise platvormi uuendamise TSD lihtsamaks muutmisega," rääkis MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.

Rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus kuulutas möödunud nädalal välja ka riigihanke uue deklaratsioonide infosüsteemi arendamiseks, kus plaanitaksegi kasutusele võtta uued deklaratsioonid ja Euroopa Komisjoni tuleval aastal väljatöötatavad tüüpvormid. Infosüsteemi eeldatav maksumus on 584 000 eurot.

"Ühe uuendusena on näiteks kavas, et uuel vormil ei pea deklaratsiooni esitaja enam makse ise arvutama, vaid Maksu- ja Tolliameti süsteem teeb seda maksumaksja eest ise. Samuti vaatame üle olemasolevate TSD lisade ülesehituse, liidame sarnased teemad ning teeme deklaratsiooni esitamise protsessi mugavamaks. Samuti loome võimaluse esitada tulevikus statistikaametile esitatavat palgastatistika deklaratsiooni koos TSD-ga," kommenteeris Liivamägi.

Praeguseks oleme TSD planeeritud uuenduste kohta kogunud arvamusi raamatupidajatelt ja maksunõustajatelt ning nende ettepanekutega deklaratsiooni muutmisel ka arvestanud, rääkis Liivamägi. Kevadel hakatakse muudatusi tutvustama juba ettevõtjaid esindavate organisatsioonide kaudu. Raamatupidajatele valmistatakse sügiseks uuest deklaratsioonist ka demoversioon.

"Uut vormi pole veel kinnitatud põhjusel, et lihtsustuste tutvustamine alles käib ja kui selle käigus laekub häid ettepanekuid, soovime neid TSD uuendamisel arvesse võtta," ütles Liivamägi. Määrus plaanitakse vastu võtta 2014. aasta jooksul.