Saata printerisse

Mida teha, kui korteriühistu juhatus ei vasta küsimustele?

Olen pensionär. Oleme elanud abikaasaga maja 5. korruse korteris üle 30 aasta. Pärast 7. korrusel asuvas korteris tehtud euroremonti ei ole meie köögis ventilatsiooni juba üle kümne aasta. Nüüd aga, alates kütteperioodi algusest ei tööta küte WC-s ja vannitoas pärast järjekordset korteriremonti 7. korrusel. Oleme kogu püstakuga pöördunud korteriühistu poole nii suuliselt kui ka kirjalikult, kuid vastust pole saanud. Kuigi korteriühistu juhatuses on seadmete tehnilise korrasoleku eest vastutav isik, kes saab regulaarselt palka. Kas oskate soovitada, kuhu võiksime abi saamiseks pöörduda?

Vastab Tatjana Kalin, Emirlin Consult:

Kui korteriomanik on korduvalt pöördunud kirjaliku avaldusega korteriühistu juhatuse poole, kuid pole saanud vastust või tema küsimust ei ole võetud arutamisele üldkoosolekul, et vastu võtta otsus teha remonti korteriühistu remondifondi arvelt, tuleb esitada kohtusse korteriühistu vastu hagi.

Samuti võib majas luua algatusrühma, kes peab mittetulundusühingute seaduse § 20 lg 3 kohaselt koosnema vähemalt 1/10 korteriühistu liikmetest erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks. Selleks peab algatusrühm esitama korteriühistu juhatusele kirjaliku avalduse, kus on märgitud erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise põhjus ja üldkoosoleku päevakord.

Kui juhatus erakorralist üldkoosolekut kokku ei kutsu, võivad taotlejad seda ise teha samas korras juhatusega. Seega saab seda küsimust lahendada kohtusse pöördumata.